Koblížc! - Smrtelná dávka energie z Marsu

20. prosince 2013 v 19:02 | Tomáš
Čtveřice bláznivých puberťáků, která se nezastaví absolutně před ničím. Tak nejčastěji zněla definice Koblížků celých šest let, až do 12.12.2013, kdy z kapely odešel kytarista Brandy a jako náhrada s klukama do konce roku jezdí Rony Janecek, ale vraťme se o pár let dozadu.

"Na zeměkouli spadl seznam a něm byly tyto čtyři jména. Josie Vařeka, Filip Vlček, Robert Poch a Tomáš Brandejský," přesně takto okomentoval založení kapely bubeník Robert pro jeden televizní pořad. Ono tomu však bylo trochu jinak. Brandy a Josie navštěvovali spolu lekce kytary a domluvili se, že založí kapelu. Brandy chtěl hrát anglicky, ale jelikož jsme v Čechách, tak Josie chtěl zpívat našim jazykem. Jinde se to často nevidí, ale názor si prosadil ten mladší, tedy Josie. Ten přeložil Brandyho název Donuts do češtiny a vznikli Koblížc! Brandymu bylo 16, Josiemu 14. Kluci si postupně mezi sebe přibrali baskytaristu Filipa (13 let) a bubeníka Roberta, kterému bylo patnáct.

První peckou, kterou kluci nahráli byl song se jménem Nechej mě tak, který hráli i na svém historicky prvním koncertu, a sice na hasičském bálu, kde zahráli tři písničky. Druhým vydaným songem je pecka Každej den, která měla skvělej pop punkovej nádech. Poté kluci dotočili několik dalších songů a v roce 2009 vydali svoji první desku. Demonahrávku s příznačným názvem Řev z pískoviště. Na desce bylo i s intrem osm písniček. Osm ne moc kvalitně nahraných písniček mladýmy kluky, kteří ještě navštěvovali základku, nebo první ročník střední školy, nicméně jako debutová deska to nebyl vůbec špatný vstup.

Krom toho, že kluci v roce 2009 objeli několik desítek koncertů, pečlivě makali na druhém albu, které vznikalo právě v roce 2009. Z chystaného alba však ještě v listopadu 2009 do světa vypustili song Zavři oči, na který natočili svůj první videoklip. Po více než čtyřech letech od přidání klipu na youtube má 465 tisíc shlédnutí! S videoklipem se účastnili i televizní soutěže Výtah, kde na sebe upozornili hlavně svým "Koblížkovským" chováním. A byl to právě videoklip Zavři oči a druhá demodeska Mars útočí, která Koblížky dostala do podvědomí spousty pop punkových posluchačů. Na desce se dále nacházela zřejmě úplně nejoblíbenější hitovka posluchačů Koblížků, a sice písnička Ty a já, která se také dočkala svého videoklipu. Mezi další oblíbené hitovky patří i Mimozemská a SK8 party. Doporučuji však poslechnout celou desku.

Čas letěl dál, kluci vydali svoji druhou desku, začali více a více koncertovat, postupně se dostali i do časopisu pro náctileté, tedy do Bravo a několikrát měnili i své účesy, čímž jsou také proslulí. V roce 2010 se Šumperská skupina také dostala do finále soutěže Skutečná liga.

Úplně samostatnou částí tohoto článku jsou videoúlety, které kapela natáčí takřka od začátku svého fungování, Jsou to hlášky, blbosti a zážizky, které Josie a spol. zažili na cestách na koncerty, v backstage, i přímo na pódiu. Těch je třináct. Další videa ze života "Koblih" najdete na jejich youtube kanálu, který čítá přes 90 videí.

V roce 2011 kapela nahrává písničky na své třetí album. To je ještě téhož roku vydáváno pod nakladatelstvím Česká muzika. Na přebalu se tyčí název Sami sebou. Na druhé straně je výpis patnácti písniček, ze kterých je absolutně nejznámnější ta s názvem Už mě nenajdou. Více než 560 tisíc shlédnutí hovoří za vše. Videoklipového zpracování se nedočkala jen songa Už mě nenajdou, ale také Kejty, která hrála i ve filmu můj vysvlečenej deník, ale také stejnojmená písnička desky, tedy Sami sebou.

Během roku 2012 kluci obletěli s nástroji v ruce téměř celou republiku, zahráli si na všech tuzemských významných festivalech a na konci roku vyhráli Slavíka Mattoni v kategorii objev roku. Dále také objeli všechny velká města v rámci turné ekompilace tour. Kluci se objevili i několikrát v televizi Óčko,

Poslední rok existence byl hodně divoký. Už od začátku roku objížděli spoustu koncertů, někdy o prázdninách hráli i vícekrát denně. Konec roku bohužel nevygradoval pouze akustickým turné s kapelou Wohnout, ale také odchodem zakládajícího člena a sólového kytaristy Toma Brandejského. Ten změnil své priority a hraní v kapele zanechal. Chce se soustředit na studium práv. Zbytek koncertů do konce roku s kapelou odjede Rony Janecek.

Koblížci jsou mladá potrhlá kapela, která svým crazy chováním dokáže rozburcovat nejeden dav. Jejich tvorba určitě stojí za poslechnutí

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ali :) Ali :) | 26. března 2014 v 18:16 | Reagovat

Super článek :) poslouchám je od doby kdy se dostali na scénu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama